ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7775407
*
nr 777 5407
Spegel
omkring 1900, höjd: 62
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2012
kl 17:54:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 18:24:32
1
100 kr
17/9 09:57:32
2
150 kr
17/9 16:23:16
3
200 kr
17/9 17:23:15
4
250 kr
17/9 17:27:43
5
300 kr
17/9 17:28:51
4
350 kr
17/9 17:48:02
5
Vinnande bud
17/9 17:49:26
4
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
nr 777 5407
Spegel
omkring 1900, höjd: 62
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 18:24:32 | 1 | 100 kr |
17/9 09:57:32 | 2 | 150 kr |
17/9 16:23:16 | 3 | 200 kr |
17/9 17:23:15 | 4 | 250 kr |
17/9 17:27:43 | 5 | 300 kr |
17/9 17:28:51 | 4 | 350 kr |
17/9 17:48:02 | 5 | Vinnande bud |
17/9 17:49:26 | 4 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29